Aktualności

Opaska ratująca życie – projekt Małopolski Tele-Anioł

Opaska ratująca życieJeśli, ze względu na chorobę, niepełnosprawność lub wiek masz problem choćby z jedną czynnością dnia codziennego (np.: robienie zakupów, przygotowywanie i spożywanie posiłków, sprzątanie, poruszanie się, wychodzenie z domu, ubieranie i rozbieranie, higiena osobista, kontrolowanie czynności fizjologicznych) możesz uzyskać pomoc w formie wyposażenia w opaskę bezpieczeństwa, która umożliwi Ci w każdej chwili kontakt z całodobowym Centrum Teleopieki.

Opaska:

  •  - będzie monitorować Twój puls,
  •  - możesz dzięki niej wezwać pomoc,
  •  - Twoi bliscy dowiedzą się, że potrzebujesz pomocy
  •  - możesz po prostu porozmawiać, gdy będziesz potrzebować wsparcia

O tym, co zrobić, aby dostać taką opaskę dowiesz się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Słomnikach – osobiście we wtorki w godz. 10-12 w pokoju 27 lub pod numerem telefonu – 692 202 500. Informacji udziela pracownik GOPS – p. Zofia Jędrajczyk.  

 

Projekt realizowany jest przez Województwo Małopolskie, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków w partnerstwie z Caritas Diecezji Kieleckiej, ul. Jana Pawła II 3, 25-013 Kielce oraz Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego, ul. Adama Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka. Liderem projektu jest Województwo Małopolskie.

Logotypy